تهران ، میدان رسالت ، ابتدای خیابان سمنگان ، پلاک 570 _ تلفن: 77455812 -77806668

پزشک متخصص درمان زگیل تناسلی

 • پزشک متخصص درمان زگیل تناسلی

  پزشک متخصص درمان زگیل تناسلی

  دکترسعید محمد زاده متخصص درمان انزال زودرس ، درمان عدم نعوظ، وازکتومی ،مشاوره زناشویی،درمان زگیل تناسلی و... میباشد .جهت درخواست مشاوره و معاینه با شماره هایی که در سایت درج شده است تماس حاصل نمایید .

  از شایع ترین بیماری های منتقله از راه تماس جنسی زگیل تناسلی می باشد و امروزه بسرعت در حال ازدیاد است .
  زگیل تناسلی و یا به عبارتی کوندیلوما آکومیناتا و یا genital-wart ، همواره همراه عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV به وجود می آید که ازطریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی ویا پوست آلوده به ویروس و اغلب از طریق ارتباط جنسی، منتقل می شود .

  زگیل تناسلی به چه شکلی دیده می شود ؟

  زگیل تناسلی برآمدگی های کوچک گوشتی و همرنگ پوست یا بیرنگ در ناحیه تناسلی که در مردان، روی آلت تناسلی، بیضه ها و مقعد رشد می کنند و در زنان، می توانند روی فرج، دیواره واژن، بین واژن و مقعد و روی دهانه رحم رشد کنند ودرمواردی قسمت دهان و گلو فرد نیز گرفتار کند .
  اگر چندین زگیل تناسلی در یک جا جمع شوند ، شبیه گل کلم می شوند .

  چه عواملی باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند ؟

  شروع فعالیت جنسی و مقاربت در سنین پائین
  داشتن شریک های جنسی متعدد
  داشتن شریک جنسی مبتلا به زگیل تناسلی

  احتمال انتقال ویروس HPV زگیل تناسلی چقدر است ؟

  زگیل تناسلی بسیارمسری می باشد .احتمال ابتلا به زگیل تناسلی ،تنها با یک بار ارتباط جنسی با فرد دارای زگیل تناسلی ۶۰% می باشد.و معمولا در حدود ۶۵% افرادی که با فرد مبتلا به زگیل تناسلی ،ارتباط جنسی دارند در مدت ۳ ماه مبتلا خواهند شد .
  آیا تماس جنسی تنها راه انتقال زگیل تناسلی است ؟
  راه اصلی انتقال تماس جنسی است ولی به ندرت از طریق اپیلاسیون، سونای بخار و حوله آلوده ،همچنین از مادر آلوده به نوزاد هنگام زایمان طبیعی هم قابل انتقال است . زگیل تناسلی بدون داشتن رابطه واژنی ومقعدی، حتی با تماس سطحی پوستی ناحیه تناسلی نیز میتواند منتقل گردد.بنابراین دخول کامل شرط ایجاد زگیل تناسلی نیست .

  آیا کاندوم جلوی انتقال زگیل تناسلی را می گیرد ؟

  کاندوم از انتقال این بیماری جلوگیری نمی کند چون ویروس‌ها پخش هستند .استفاده از کاندوم راهکار مناسبی برای جلوگیری از شیوع این بیماری است به هرحال استفاده از کاندوم می تواند شیوع بیماری را خیلی کمتر کند به خصوص اگر ارتباط مقعدی باشد.

  زگیل تناسلی چه خطراتی در زنان حامله دارد ؟

  خانمهاى باردار یا خانمهایى که قصد بچه دارشدن دارند و مبتلا به زگیل تناسلى هستند،باید حتماً تحت درمان قراربگیرند ،چون اگرچه بندرت ولى احتمال انتقال به نوزاد وجود خواهد داشت.
  انواع درمان زگیل تناسلی کدام است؟
  درمانهای با تخریب با استفاده از ابزار
  درمانهای با استفاده از محلول موضعی
  توصیه کلی به افراد با زگیل تناسلی چیست ؟
  مراجعه به پزشک متخصص کلیه ومجاری ادراری (اورولوژی) یا فوق تخصص کلیه ومجاری ادراری
  از دستکاری ضایعه اجتناب نمایید.
  تماس جنسی حتما تا درمان کامل زگیل تناسلی به تاخیر بیفتد.
  برای از بین بردن موهای زاید از تیغ زدن اجتناب نمایید.
  به خاطر داشته باشید درمان هاییکه برای زگیل های سایر نقاط بدن مثل دست و پا به کار می روند، نمی توان برای زگیل های ناحیه تناسلی بکار برد.
  دکترسعید محمد زاده متخصص درمان انزال زودرس ، درمان عدم نعوظ، وازکتومی ،مشاوره زناشویی

 • پیشگیری زگیل تناسلی

  پیشگیری
  استفاده از کاندوم حین رابطه جنسی، به طور قابل توجهی خطر ابتلا به زگیل‌های تناسلی را کاهش می‌دهد. امروزه بر علیه این ویروس واکسیناسیون در دسترس است. واکسنى به نام گارداسیل Gardazil از ابتلا به انواع خاصی از زگیل‌های تناسلی که سبب ابتلا به اکثر موارد آن است، پیشگیری می‌کند. این واکسن همچنین بر علیه انواعی خاص از ویروس که سبب سرطان دهانه رحم می‌شوند نیز موثر است.
  کمیته ملی پیشگیری از بیماری‌ها با واکسیناسیون پیشنهاد می‌کند که واکسیناسیون روتین برای تمامی دختران سن ۱۱ و ۱۲ سال انجام شود و نیز دختر‌ها و زنهایی که سن ۱۳ تا ۲۶ دارند اگر قبلا واکسن را دریافت نکرده باشند، واکسینه شوند.
  واکسن گارداسیل همچنین می‌تواند در پسر‌ها و مردان سن ۹ تا ۲۶ سال بکار برود. حداکثر تاثیر این واکسن در زمانی است که فرد قبل از اولین رابطه جنسی آن را زده باشد.

  پیشگیری زگیل تناسلی

  زگیل تناسلی

  درمان زگیل تناسلی

 • درمان زگیل تناسلی

  درمان زگیل تناسلی: اگر زگیل تناسلی باعث ناراحتی شما نشده باشد، ممکن است که احتیاج به هیچ نوع درمانی نداشته باشید. اما اگر نشانه‌هایی مثل سوزش و خارش و یا درد ظاهر شوند

 • زگیل تناسلی چیست؟

  زگیل تناسلی (Genital Wart)

  یک بیماری آمیزشی است که عامل آن ویروس Human papillomavirus یا HPV می باشد. این ویروس بسيار مسری بوده و با تماس جلدی با ناحیه آلوده به آسانى انتقال مى يابد. در حال حاضر زگیل تناسلی یکی از شایعترین و مسری ترین بیماریهای آمیزشی است. این ویروس بیش از 40 نوع دارد که آنها را به دو دسته پرخطر و کم خطر تقسیم می کنند. این ویروس عامل اصلی سرطان دهانه رحم در خانمها مى باشد. خطرناکترین نوع این ویروس انواع 16 و 18 هستند. این ویروس می تواند سبب سرطان دستگاه تناسلی و حفره دهان (Oral Cancer) در مرد و زن گردد. در یک دهه گذشته بعلت شیوع زیاد این بیماری بر تعداد سرطانهای دهان ناشی از این ویروس بشدت افزوده شده است. سرطان حفره دهان می تواند سرطان لب، حلق، لوزه، زبان و سایر نقاط دهان باشد . این ویروس از طریق انگشتان، بزاق دهان و دستگاه تناسلی قابل انتقال است. در افرادی که رابطه جنسی دهانی دارند این ویروس به راحتی به ناحیه دهان منتقل شده و علاوه از آلوده ساختن حفره دهان توسط بزاق می تواند به دیگران منتقل شود. بسیاری از خانمها که هرگز دارای رابطه جنسی از هر نوعی قبل از ازدواج نبوده اند، بعد از ازدواج مبتلا به این ویروس می شوند. این ویروس وقتی وارد بدن شد تا آخر عمر در بدن باقی می ماند، ولی در تعداد اندکی از موارد سیستم ایمنی بدن با گذشت زمان ویروس را از بین می برد. حدود ده درصد افراد مبتلا در معرض خطر بسیار زیاد ابتلا به سرطان هستند و آنها ویروس خطرناک را به راحتی به دیگران منتقل می کنند. ویروس HPV می تواند سبب سرطان فرج، واژن و مقعد در خانمها و سرطان آلت تناسلی در مردان شود.

  متخصص درمان زگیل تناسلی|پزشک متخصص درمان زگیل تناسلی| دکتر متخصص درمان زگیل تناسلی| زگیل تناسلی| زگیل تناسلی چیست| درمان زگیل تناسلی| عامل ایجاد زگیل تناسلی


  این ویروس را فقط می توان توسط پاپ اسمیر از دهانه رحم و در صورت وجود زگیل در آنها تشخیص داد.  در افرادیکه سیگار می کشند خطر سرطان دهان 17 درصد بیشتر از جمعیت عادی است ولی افرادیکه دارای ویروس HPV در ناحیه دهان هستند، خطر سرطان دهان در آنها 234 برابر افراد عادی است. یعنی خطر سرطان با ویروس HPV حدود 15 برابر کشیدن سیگار است.
  ویروس HPV دارای یک واکسن بسیار موثر است واکسن گارداسيل را باید قبل از شروع فعالیت جنسی تزریق کرد. مرکز کنترل بیماریها درآمریکا توصیه می کند که تمام پسران و دختران باید در سن 11 یا 12 سالگی این واکسن را تزریق کنند. زدن واکسن از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.
  خانمهايی که شوهر آنها دارای زگیل تناسلی است و یا شوهر آنها قبل از ازدواج دارای رابطه جنسی بوده است باید خود را از نظر احتمال آلودگی به این ویروس بررسی کنند. اگر آنها دارای ضایعه زگیل مانند نیستند، باید یک نمونه از پاپ اسمیر توسط آزمایشگاه از نظر وجود این ویروس مورد آزمایش قرار گیرد. برای تشخیص این ویروس آزمایش مخصوص انجام مى شود و با آزمایش پاپ اسمیر معمولی متفاوت می باشد.

 • زگیل تناسلی یکی از شایع‌ترین انواع بیماریهای جنسی است

  زگیل تناسلی یکی از شایعترین انواع بیماری های جنسی است که حداقل هفتاد نفر از مردم در طی یک دوران زندگی خود به این ویروس مبتلا می شوند.اندازه زگیل های تناسلی ممکن است در اندازه های بسیار کوچک تا بسیار بزرگ از لحاظ ظاهری بودن باشند.
  علائم بیماری:
  تورم کوچک خاکستری رنگ در ناحیه تناسلی
  تعداد فراوانی زگیل در کنار هم که حالت گل گلمی پیدا شده
  خارش یا احساس ناراحتی در ناحیه تناسلی

  زگيل جنسى، زگيل جنسى، درمان زگيل جنسى، متخصص درمان زگيل جنسى، متخصص طب جانزى جنسى، متخصص طب زهيل
  جنسى خونريزى با نزديكى جنس
  چه موقع بايد به پزشک مراجعه كرد؟
  هر زمانی که شما یا همکاران جنسی خود را کشف کرده اید در ناحیه تناسلی یا زخم پیدا کنید، به پزشک مراجعه کنید.
  همانطور که ذکر شد، ویروس اچ پی وی (HPV) عامل زگیلیه تناسلی است.بیشتر از 40 نوع از این ویروس وجود دارد که مشخصا بر روی ناحیه تناسلی اثر می گذارد.این ویروس از طریق تماس مستقیم جنسی پخش می شود.البته در بیشتر موارد، سیستم ایمنی فرد آلوده این ویروس را می کشد و فرد علائم و نشانه های عفونت را پیدا نمی کند.

   

  زگیل جنسى

پاسخ بسیاری از مشکلات جنسی

جزئیات تماس

دکتر سعید محمدزاده:

تهران ، میدان رسالت ، ابتدای خیابان سمنگان ، پلاک 570

تلفن: 77455812 -77806668

همراه:

ایمیل : info@drmohmadzadeh.com